تاریخچه گوشی asus

شرکت ASUS موفق ترین شرکت کامپیوتری کشور تایوان است که اکثرا آن را به عنوان تولید کننده قطعات کامپیوتر و رایانه های آن می شناسیم . شرکت ایسوس تک (ASUSTEK Computer Incorporated)یک شرکت تایوانی است که در سال 1989در تایپه تایوان تاسیس شد. 
نام این شرکت از 4حرف آخر کلمه Pegasus به معنی اسب بالدار در اسطوره های یونان باستان الهام گرفته شده است . نام شرکت ASUS گویای علم هنرو یادگیری می باشد در واقع با این نامگذاری ASUS تجسم قدرت,روح پاک و خلاق این موجود افسانه ای و چالاک را با هر محصول خود به بلندای کیفیت صعود می کند. 
این شرکت از بزرگترین های تولید کننده مادربورد, مادربورد سرور, لپ تاپ,رایانه و تجهیزات جنبی آن در دنیا می باشد. از دیگر تولیدات این شرکت می توان به ساخت تلفن همراه,رایانه های جیبی,روتر وایرلس,قطعات شبکه,وب کم نیز اشاره نمود. 
شرکت ASUS توسط 4مهندس شرکت ایسر راه اندازی شدکه اکنون محصولات خود را به 5 قاره جهان عرضه می دارند. مدیر عامل این شرکت آقای جری شن و رئیس هیئت مدیره آن جانی شیه است .شرکت ASUS 7کارخانه در سطح جهان در کشورهای چین- میکزیک-جمهوری چک به انضمام سه کارخانه در کشور تایوان دارا می باشد و تعداد کارمندانشان 113.324 نفر پرسنل دارد. 

لینکهای مرتبط