مشکل صدای اندروید

مشکل صدای اندروید

یکی از مشکلات رایج که در گوشی های اندروید اتفاق می افتد مشکل صدا می باشد در اکثر موارد این مشکل براحتی قابل حل است مثلا شما در حال صحبت کردن با دوستان خود هستید که به طور ناگهانی اسپیکر شما دچار مشکل می شود و دیگر شما هیچ صدایی را نمی شنوید.

گاهی اوقات  شما با کم و زیاد کردن صدا مشکل را برطرف می کنید اما گاهی با زدن دکمه ولوم مشکل رفع نمی شود دلیل به وجود آمدن این مشکل چیست و چگونه می توان آن را برطرف کرد؟ با ما همراه باشید

احتمال اینکه مشکل اسپیکر شما سخت افزاری باشد خیلی کم است در بسیاری از موارد این مشکل نرم افزاری می باشد ما در این مطلب به شما خواهیم گفت که چگونه این مشکل را حل کنید.

یکی از دلایلی که باعث می شود صدای اسپیکر شما قطع شود این است که گوشی اندروید شما با بخش هایی مثل بلوتوث ،وای فای و... در ارتباط است اگر گوشی شما با یکی از این بخش ها متصل است پس اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که  ارتباطات را قطع کنید و سپس اسپیکرها را چک کنید ممکن است با این راه حل مشکل صدای اسپیکر شما رفع شود.

گاهی اوقات هم این مشکل به خاطر سهل انگاری کاربران پیش می آید ممکن است شما در کنار گوشی اندروید خود از دستگاه جانبی دیگری هم استفاده کنید که با گوشی شما سازگار نباشد به همین دلیل این دو در کنار هم نمی توانند به درستی عمل کنند ولی اگر دستگاه جانبی وجود نداشته باشد برای حل مشکل اسپیکرها باید دستگاه خود را فورس ریستارت کنید برای اینکار کافیست 5 ثانیه دکمه های پاور و کاهش صدا را با هم نگه دارید با اینکار گوشی اندروید شما فورس ریستارت می شود و مشکل اسپیکرها رفع می گردد.

اما اگر مشکل همچنان وجود داشت باید فکتوری ریست انجام دهید برای اینکار ابتدا وارد منوی تنظیمات گوشی اندرویدد خود شوید گزینه Backup & Reset  را انتخاب کنید و سپس گزینه فکتوری ریست را انتخاب  کنید در این حالت منتظر بمانید تا عملیات انجام شود اما با اینکار تما اطلاعات شما پاک خواهند شد اما در هر صورت مشکل اسپیکر شما را رفع خواهد کرد.